Z czego wynikają gigantyczne gaże piłkarzy?

Z czego wynikają gigantyczne gaże piłkarzy?

Piłkarze w najlepszych europejskich klubach zarabiają pieniądze, jakie normalnie pracującym ludziom nawet nie śmią się śnić. Nawet największa kumulacja w totolotku to śmieszna kwota przy rocznych zarobkach najlepszych piłkarzy świata. Największe gwiazdy, których nazwisk nie będziemy tutaj przytaczać, zarabiają kilkadziesiąt milionów euro rocznie. Porównywalne zarobki w sporcie osiągają tylko kierowcy wyścigowi najwyższej klasy, golfiści, koszykarze w lidze amerykańskiej i ewentualnie zawodnicy futbolu amerykańskiego. Prawda jest jednak taka, że dla młodzieży to właśnie piłkarze są ikonami sportu i idolami, których chciałoby się naśladować. W związku z czym to właśnie dla nich kluby przewidziały okropnie gigantyczne pieniądze za wykonywanie zawodu piłkarza. Zawodu, który jest dla nich również pasją i filozofią życia. Mylą się jednak Ci, którzy twierdzą, że piłkarze te pieniądze dostają jedynie za kopanie futbolówki co najwyżej dwa razy w tygodniu. To nie jest tak, jak to tylko pozornie widać, kiedy ogląda się brukowce i plotkarskie portale. Zawód, jakim jest bycie piłkarzem, jest okropnie wymagający. Trzeba poświęcić całe swoje młode życie piłce nożnej. I za to jest taka nagroda właśnie.
Piłkarze trenują od wieku młodzieńczego po kilka godzin dziennie. Największe gwiazdy światowego formatu robią to z prawdziwym zaangażowaniem i poświęceniem. Najlepsi piłkarze bardzo często zostawali kilka godzin po treningach, żeby trenować samemu, bez świateł stadionowych reflektorów. Litry potu wylane na treningach owocowały kolejnymi postępami docenianymi przez stadionowych skautów. Stopnie do wielkiej kariery prowadziły od małych klubów do największych dzisiaj futbolowych potęg. W związku z tym każdy piłkarz, który dzisiaj jest gwiazdą światowego formatu, zawdzięcza swoje sukcesy tylko i wyłącznie dwóm czynnikom: talentowi i naprawdę ciężkiej pracy.
Piłkarze zarabiają naprawdę bardzo duże pieniądze a gaże te regulują kontrakty. Są to zarówno kontrakty z klubami, w których piłkarze grają jak i również kontrakty reklamowe. Piłkarze muszą przestrzegać wszystkich zasad, które wyszczególnione są w kontrakcie. A te wiążą się ze sporymi ograniczeniami dotyczącymi życia i funkcjonowania. Piłkarze wielu rzeczy robić nie mogą a o wielu nie mogą nawet myśleć. Jako, że są związani milionowymi kontraktami ze swoimi sponsorami to muszą ich godnie reprezentować i nie mogą zrobić niczego, co nadwyrężyłoby wizerunek marki, którą reklamują. Życie piłkarzy wcale nie jest łatwe, chociaż oczywiście mają też trochę czasu wolnego. Ale w tym wypadku słowo „trochę” jest idealnie trafnym określeniem. Mimo gigantycznych wręcz zarobków piłkarzy nie wiem, czy na dłuższą metę znalazłoby się wiele osób, które chciałoby się z piłkarzami zamienić rolami. Piłkarze mają teoretycznie o wiele łatwiej w swoim życiu, ponieważ zarabiają krocie za robienie czegoś, co po prostu bardzo lubią a nawet kochają. Dlatego najlepsi piłkarze grają w piłkę z prawdziwą pasją a piłka to ich filozofia życia. Filozofia, której wyznawanie dodatkowo się bardzo mocno opłaci.

Add Comment