Artur Boruc broni w Premiership

Artur Boruc broni w Premiership

Cała piłkarska Europa zaczęła już swoje ligi piłkarskie. W tym sezonie emocji nie zabraknie w całej Europie. Wszędzie tam, gdzie toczy się po boisku piłka, miliony kibiców wodzą za nią wzrokiem. W tym sezonie chyba najciekawiej zapowiada się rywalizacja w angielskiej Premiership nazywaną również Premier League. Wydaje się, ze co najmniej pięć drużyn angielskich w tym sezonie będzie walczyć o mistrzostwo kraju. Obrońcą tytułu jest oczywiście londyńska Chelsea ale wielu ekspertów stawia tą drużynę na końcu stawki pośród liderów w walce o mistrzostwo. Chelsea zresztą od początku tego sezonu spisuje się fatalnie. Ale być może ta angielska maszyna pod wodzą Mourinho szybko się rozpędzi.

Liga angielska ma to do siebie, że każdego roku w drugiej połowie sezonu wyłaniają się trzy drużyny, które do końca biją się o mistrzowski tytuł. Pewnie w tym sezonie będzie podobnie. Ale w lidze angielskiej bardzo często też już od początku sezonu widać, kto będzie pretendentem do spadku do niższej klasy rozrywkowej. Polscy kibice na pewno trzymają kciuki za angielskie Bournemouth, którego filarem jest Polak – Artur Boruc. Nasz eksportowy bramkarz jest piłkarzem nietuzinkowym, a liga angielska to miejsce, w którym Artur czuje się najlepiej. I co najważniejsze – jest prawdziwym skarbem w drużynie beniaminka. Świetnie broni a także wspiera kolegów w najcięższych chwilach. A tych w tym sezonie drużyna Boruca może mieć całe mnóstwo, ponieważ większość angielskich ekspertów jest zgodnych, że Bournemouth jest kandydatem na zwycięstwo – biletu powrotnego do Championship.

My oczywiście tego Arturowi nie życzymy i trzymamy kciuki za to, żeby beniaminek w przyszłym sezonie dalej grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Bądź co bądź, nie będzie to łatwe zadanie. Spróbujmy jednak napisać jeszcze dwa zdania o prognozach w tej pięknej lidze piłkarskiej. Na pewno w tym sezonie liga angielska będzie nadzwyczaj ciekawa. Poza broniącą tytułu Chelsea świetnie sezon zaczęły Liverpool i Manchester United. I to właśnie Czerwone Diabły mogą być w tym sezonie czarnym koniem. Odkąd z funkcji trenera zrezygnował Sir Alex Ferguson angielska drużyna boryka się z czysto sportowymi problemami. Dopiero w zeszłym sezonie udało im się zająć miejsce premiowane udziałem w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. No ale nikt nigdy nie mówił, że liga angielska jest łatwa. Żeby być w niej mistrzem trzeba być naprawdę jedną z najlepszych drużyn na świecie.

Nie tylko na wyspach kibice zastanawiają się co liga angielska przyniesie im w tym sezonie. Bo oczywiście poza wspomnianymi powyżej drużynami o mistrzostwo kraju bić się będą Arsenal Londyn i Manchester City. Z kolei można się spodziewać, że któraś z teoretycznie słabszych drużyn namiesza trochę w Premiership. Największe szanse na to, żeby trochę popsuć humory faworytom ma Leicester City, które zaczęło sezon od dwóch ładnych zwycięstw. Z taką doskonałą obsadą, jaką ma liga angielska, emocje w każdej kolejce gwarantowane. Na szczęście rozgrywki angielskiej pierwszej ligi można oglądać również w Polsce.