Francuska liga piłkarska jest nieprzewidywalna.

Francuska liga piłkarska jest nieprzewidywalna.

Piłka nożna w wydaniu europejskim jest bardzo popularna nie tylko wśród kibiców. Jest również bardzo lubiana przez bukmacherów przyjmujących zakłady sportowe. Zakłady sportowe to z kolei nic innego jak zakładanie się gracza z firmą bukmacherską o konkretne wyniki zdarzeń sportowych. Nie ma drugiej tak często obstawianej przez graczy dyscypliny sportowej jak piłka nożna. Zwłaszcza, że zakładać się można na wszystkie ligi świata. Niepodzielnie jednak króluję ligi europejskie. Bardzo dużo można zarobić, jeśli zdecydujemy się przewidzieć rozstrzygnięcia, jakie przyniesie z każdą kolejką liga francuska (Ligue One). Wszystko dlatego, że jest to najtrudniejsza liga europejska pod względem przewidywania wyników. Wielu graczy bukmacherskich twierdzi wręcz, że liga francuska (Ligue One) jest praktycznie nieprzewidywalna.

Na zakładach bukmacherskich można zarobić właśnie najwięcej na meczach trudnych do przewidzenia. Jeśli w meczu nie ma jasno określonego faworyta to kursy na każde rozstrzygnięcie meczu są bardzo wysokie. Dlatego liga tak skomplikowana jak właśnie liga francuska (Ligue One) może graczom przynieść najwięcej zysku. Pod warunkiem, że przewidzi się wyniki najbardziej nieprzewidywalne.

Faworytem do mistrzostwa kraju jest oczywiście drużyna Paris Saint Germain, czyli w skrócie PSG. To kolejna drużyna w Europie sponsorowana przez szejków, których zasoby finansowe chyba nigdy się nie kończą. Plejada gwiazd grająca w drużynie ze stolicy Francji to gwarancja mistrzostwa jeszcze na kilka lat do przodu. Jeśli do tego dodamy doskonałe szkolenie młodzieży i juniorów to możemy zaryzykować stwierdzenie, że ta drużyna będzie hegemonem we Francji przynajmniej przez kolejną dekadę. Ale to jedyna drużyna, której wyniki we francuskiej Ligue 1 można przewidzieć. Chociaż i tej drużynie zdarzały się wstydliwe wpadki, dzięki którym gracze na zakładach bukmacherskich przegrali całkiem pokaźne sumy pieniędzy.

Reszta drużyn, z których składa się liga francuska (Ligue One) jest już całkowitą niewiadomą. Nawet AS Monaco, które jeszcze nie dawno też było faworytem do mistrzostwa, dzisiaj gra w kratę mocniejszą niż ta przysłowiowa „szkocka”. Nieprzewidywalność, jaką cechuje się liga francuska (Ligue One) polega przede wszystkim na tym, że w każdej kolejce są przynajmniej dwa mecze, których wyniki daleko odbiegają od statystyk i prognoz piłkarskich ekspertów. Ale na tym polega cała branża gier bukmacherskich. Firmy te zarabiają właśnie na tych meczach, których wyniku przewidzieć się nie da. Nie mniej jednak, znawcy ligi francuskiej wyraźnie się zgadzają w jednym. W tym sezonie liga francuska (Ligue One) będzie należeć tylko do jednej drużyny – właśnie tej ze stolicy kraju. PSG jest naprawdę bardzo mocne, czego niestety nie potrafi pokazać w Europie. Gwiazdy i gwiazdeczki francuskiego hegemona jakoś nie potrafią w pełni zaświecić w Europie. Nie wiedzieć czemu, bo potencjał drużyna aktualnego mistrza Francji ma gigantyczny. Wystarczy tylko powiedzieć, że cała ich drużyna jest warta mniej więcej tyle, ile wszyscy gracze drużyn z drugiej połowy francuskiej ligi w poprzednim sezonie.