Polska drużyna przynosi Nam coraz większą radość z jej oglądania

Polska drużyna przynosi Nam coraz większą radość z jej oglądania

Za nami już kolejny wielki piłkarski turniej rozgrywany na europejskim kontynencie. Mieliśmy z tego turnieju mnóstwo radości i mnóstwo pozytywnych emocji. Śledziliśmy rozgrywki na francuskich boiskach z zapartym tchem, no bo i było komu kibicować. Piłkarska reprezentacja Polski zaprezentowała się z jak najlepszej strony i tylko za to tym dzielny i walecznym chłopakom dziękować. Swoją drogą szkoda, że takie wielkie piłkarskie turnieje trwają tak krótko i tak szybko przechodzą do historii. Dla kibiców piłki nożnej to prawdziwe święto i czas, który spędza się będąc wpatrzonym w szklany ekran telewizora. Dzisiaj, kiedy już po tym wielkim wydarzeniu nie ma nawet śladu wszyscy wszystko podsumowują. Ten turniej we Francji był dla Naszej reprezentacji naprawdę udany. Zagraliśmy świetnie jako drużyna, a każdy piłkarz był niezwykle ważnym ogniwem dla całej drużyny. No i co najważniejsze, wreszcie mamy reprezentację, którą ogląda się z przyjemnością. Mamy dzisiaj wszystko to, za czym w polskiej piłce tęskniliśmy przez ostatnie kilka dekad. Nasz sukces ma też zupełnie inny wymiar. Wielu polskich piłkarzy się na nim mocno wypromowało i widać to po tym wszystkim, co się dzieje na rynku transferowym po tych mistrzostwach. Nasi zawodnicy osiągają rekordowe ceny a kilka transferów tego lata było szczególnie głośnych. Jaki zatem jest ewenement tego zespołu i skąd ta drużyna się w ogóle wzięła w takiej a nie innej formie?
Z powyższym pytaniem, w poszukiwaniu odpowiedzi na nie, należałoby się cofnąć do początku eliminacji do francuskiego turnieju. Zmieniliśmy selekcjonera i dzięki tej zmianie tak naprawdę zyskaliśmy najwięcej. Przecież nie dawniej jak cztery lata temu taki sam turniej odbywał się w Naszym kraju i wtedy ponieśliśmy druzgocącą porażkę. Te cztery lata były jednak krokiem milowym dla rozwoju poziomu polskiej piłki. Nasi zawodnicy wypromowali się w Europie. Czołowi gracze Naszej reprezentacji grają w najlepszych klubach Europy. To wszystko poniosło za sobą jakość również wobec młodych chłopaków, którym selekcjoner w ostatnich eliminacjach dał możliwość spróbowania gry na najwyższym poziomie. I to też jest ogromny plus obecnego trenera polskiej drużyny, że nie bał się dać szansy na grę najmłodszym polskim zawodnikom. Odkrył w nich potencjał i wypromował kilka ciekawych gwiazd młodego pokolenia, którzy na tym turnieju zyskali przecież najwięcej.
Dzisiaj stało się to, na co czekaliśmy przez wiele lat. Mamy w końcu drużynę z bardzo dobrymi zawodnikami i grającą bardzo ładny football. Są to również zawodnicy, którzy na boisku zostawią nie tylko pot ale również i krew. Walczymy od pierwszej do ostatniej minuty i nie poddajemy się nawet w największych tarapatach. Cieszy taki poziom polskich piłkarzy i naprawdę wszystko ogląda się bardzo mile dla oka. Oglądanie meczy polskiej reprezentacji na francuskim turnieju było prawdziwą przyjemnością dla kilkunastu milionów Polaków. Nasze mecze biły rekordy oglądalności, czemu nie ma się co dziwić, ponieważ były naprawdę fantastyczne. Warto też odnotować fakt, że w Naszą drużynę wierzyliśmy nie tylko przed telewizorem. Na tysiącach samochodów można było zobaczyć powiewające biało czerwone flagi albo inne narodowe emblematy. Za tym wszystkim stały oczywiście gigantyczne pieniądze od koncernów, które próbowały na tym szale zbić swój kapitał, ale przy takiej grze reprezentacji nikomu to nie przeszkadzało. W każdym razie już za chwilę kolejne mecze polskiej reprezentacji w piłkę nożną. Można powiedzieć, że to reprezentacja, która odzyskała wiarę i nadzieję pośród milionów polskich kibiców. Dzięki tej drużynie na pewno wielu z Nas przeżyło w ostatnim czasie mnóstwo radości i na pewno wiele takich radosnych chwil jeszcze przed Nami. Oby tylko nasz selekcjoner potrafił zastąpić graczy kończących karierę reprezentacyjną kolejnymi pokoleniami młodych talentów na miarę tych, którzy błyszczą dzisiaj.

Add Comment