Piłkarskie karty do kolekcjonowania – gratka dla fanów piłki

Piłkarskie karty do kolekcjonowania – gratka dla fanów piłki

Jeżeli interesujecie się piłką nożną i lubicie oglądać mecze to z pewnością doskonale wiecie o tym, że od wielu lat wychodzą karty kolekcjonerskie z piłkarzami grającymi ze swoimi klubami w rozgrywkach elitarnego turnieju dla najlepszych klubowych drużyn Europy. To znaczy na tych kartach są tylko Ci piłkarze, którzy w danym sezonie grają właśnie w tych rozgrywkach. I to jeszcze nie wszyscy , ale zdecydowana większość. Karty do kolekcjonowania to świetna sprawa, o ile tylko nie damy się zwariować i nie wykupimy ze sklepowej półki całej kolekcji. A każde pojedyncze opakowanie kart zawiera ich kilkanaście. Często zdarza się, że karty się powtarzają, zatem trzeba jeszcze mieć się z kim tymi kartami wymieniać.

Karty do kolekcjonowania ale i do grania wprowadziła w tym sezonie do sprzedaży jedna z dyskontowych sieci kojarzona głównie z małym owadem w czarne kropki. Dokładnie w tych sklepach kupicie kolekcję kart ale również a może przede wszystkim najważniejsze, czyli klaser, w którym macie pola czy miejsca na wszelkie możliwe karty. Karty te można nie tylko kolekcjonować ale również można nimi grać ponieważ, co najważniejsze, każdy zawodnik na takiej karcie ma swoje określone parametry.

Gra polega na tym, że umieszczamy i kompletujemy swoją drużyną na specjalnej planszy. Potem wraz z przeciwnikiem porównujemy poszczególne parametry piłkarzy na Naszych kartach. Parametry można oczywiście dostosować do tego, na jakiej pozycji grają piłkarze, których karty porównujemy. Jeśli za bardzo to zagmatwaliśmy to może wyjaśnimy prościej. Macie dwie karty z obrońcami. Ci obrońcy z kolei mają punkty napisane na karcie w kategorii obrona. I wtedy zawodnik, który ma w ręku lepszą kartę zwycięża tą jedną partię. Ale mecz trwa dopóty, dopóki wszyscy zawodnicy pokażą co potrafią.

Granie w te karty to chyba jedynie dodatek. Te karty do kolekcjonowania wychodzą już tak długo, że można się zastanowić gdzie by można kupić całą taką kolekcję tych piłkarskich kart. Tak, żeby mieć wszystkie klasery zapełnione, a w każdym klaserze nie brakowało ani jednej karty. Uzbieranie takiej kolekcji nie jest dzisiaj takie proste, kiedyś było zdecydowanie łatwiejsze.

Kolekcjonowanie takich fajnych i ciekawych kart to naprawdę wielka radość dla każdego, kto tylko ma taką możliwość. Ale co najważniejsze to przede wszystkim to, że największą frajdę w tym kolekcjonowaniu daje to, że karty nie powtarzają się. Bo to niestety jest odwieczny dylemat tych, którzy te karty zbierają. Że w jednej paczce z kartami będą te, które już w swojej kolekcji mamy. Wtedy jednak wystarczy wejść na fora internetowe dla kolekcjonerów i z łatwością znajdziemy chętnych na wymianę na konkretne sztuki.

Fanem piłki nożnej można zostać zawsze, wystarczy obejrzeć jakiś dowolny mecz. Można być pewnym tego, że jak się raz pójdzie na jakiś mecz to już na zawsze będzie się piłkę nożną po prostu uwielbiać. A właściwie jest to taki sport, w którym nie ma za wiele takich marketingowych chwytów, które by umożliwiały jakieś kolekcjonowanie czy coś. Wszystko jest skomercjalizowane, ale każdy mecz mierzy się w praktyce telewizyjną oglądalnością. Tym bardziej cieszy, że piłkarzy można kolekcjonować na takich wyjątkowo ciekawych kartach.

Add Comment