Mistrzostwa Europy we Francji – Europa nie może się już doczekać

Mistrzostwa Europy we Francji – Europa nie może się już doczekać

Dla kibiców piłki nożnej nie ma nic piękniejszego aniżeli wielki europejski albo światowy turniej w piłkę nożną. Najbliższy turniej zacznie się już niebawem, w roku obecnym, w kraju Wieży Eiffla i najszybszej taksówki świata znanej z pewnej serii komediowej. Francja będzie gospodarzem kolejnych już Mistrzostw Europy w piłce nożnej. I choć te są rozgrywane tylko co cztery lata to i tak cała Europa solidarnie czeka na ten turniej i wstrzymuje oddech zawsze wtedy, kiedy tylko pada pierwszy gwizdek w meczu inaugurującym te rozgrywki. Każdy kibic chciałby zasiąść na trybunach jednego z pięknych francuskich stadionów, na którym mecz będzie rozgrywać drużyna, której się kibicuje. Niestety, ale zakup biletów na taki turniej dla zupełnie zwykłego człowieka graniczy praktycznie z cudem. I chociaż w cieniu ostatnich wydarzeń w Paryżu może się wydawać, że nie będzie to do końca bezpieczna impreza to jedno jest pewne. Kibice nie będą się nad tym w ogóle zastanawiać, a cała Europa w napięciu oczekuje pierwszego gwizdka i inauguracyjnego meczu reprezentacji Trójkolorowych.
Turnieju we Francji nie możemy się również doczekać w Polsce. Wydaje się, że wreszcie mamy drużynę na miarę Naszych oczekiwań i, że będziemy mogli przeżywać emocje, których już dawno nie przeżywaliśmy. Wiadomo, ze ostatni taki europejski turniej rozgrywany w Naszym kraju przyniósł Nam więcej rozczarowań aniżeli pozytywnych emocji. Dzisiaj w końcu mamy drużynę, która wygląda na świetny kolektyw, która gra ofensywnie a nie wycofana do obrony i przede wszystkim mamy drużynę, która gra do samego końca meczu, do końcowego gwizdka sędziego.
Wiele się zmieniło w Naszej reprezentacji i niewątpliwie jest to ogromna zasługa obecnego trenera, do którego mimo wszystko mieliśmy raczej ostrożne i sceptyczne podejście. Wydawało się, że niestety, ale będzie to kolejny przystanek w historii Naszej reprezentacji, który przeminie bez większego echa. Tymczasem okazało się zupełnie inaczej, dzięki czemu zagwarantowaliśmy sobie awans do francuskiego turnieju i już czekamy na Naszych grupowych rywali. A jak wszyscy wiemy, będą Nimi Ci, z którymi dwukrotnie spotkaliśmy się w eliminacjach do tego turnieju i co najważniejsze, z którymi w dwumeczu uzyskaliśmy korzystniejszy wynik sportowy, biorąc oczywiście pod uwagę bramkę, którą strzeliliśmy na wyjeździe.
Każdy kibic piłki nożnej w Polsce wie, że okres wakacyjny będzie czasem ogromnych emocji i wielkiego narodowego święta. Zawsze, kiedy Nasza reprezentacja gra na jakimś większym turnieju, nasi kibice spisują się  na medal. Na pewno już dzisiaj nikt nie może się doczekać kolejnej szansy na sukces, stojącej przed Polakami. Każdy chciałby ten sukces osiągnąć, Nasza reprezentacja również marzy o tym, żeby zająć wysoką pozycję na tym turnieju najlepszych europejskich zespołów. Na pewno mamy bardzo realne szanse na w miarę bezproblemowe wyjście z grupy, dzięki czemu powinniśmy awansować do najlepszej szesnastki turnieju, bo przecież w rundzie pierwszej Mistrzostw Europy wystąpią po raz pierwszy aż dwadzieścia cztery zespoły podzielone na sześć równych grup.

Add Comment